Az otodik Budaors es a tizedik Vac kozott mindossze harom pont a kulonbseg.) A tiszakecskeiek szerdan lezartak egy hosszu, november 11.

Nagy Zsolt es Tamas Nandor a Puskas Akademia kolcsonjatekosakent erositette klubunkat az elmult evben. Vendegkent ugyanakkor a legutobbi ket meccsen gyozelem nelkul maradt, csak egy pontot szerzett. A Rakoczi nem tudta kihasznalni a Gyirmot botlasat, Waltner Robert csapata 2-0-s vereseget szenvedett hazai kornyezetben. CEGLEDI VSE–DOROGI FC (Cegled, 14.30) A ceglediek a legutobbi ot forduloban mindossze egy pontot szerezve visszacsusztak a tizennyolcad helyre.

Idegenben ugyanakkor mind a harom eddigi idei bajnokijat elveszitette. Azota lejatszottak a fordulo osszes meccset (az eredmenyeket honlapunk jobb oldalan, az elo hirfolyamban olvashatjak), amivel eldolt: maradt a Zalaegerszeg a tabella utolso elotti helyen. A Budafok negy hellyel es hat ponttal all a 11. helyezett, 37 pontos Kazincbarcika mogott.

A Siofok es a Rakoczi a ket legmagasabb osztalyban jatszo megyei csapat, igy mindenkepp mas ez a talalkozo, mint egy Monor elleni. Tevedtek, mert csakugy, mint egy evvel ezelott, visszautasitotta a Kisalfold erdeklodeset. Jo hir, hogy Kiraly Botond felepult, mig Borbely Balint visszaterhet eltiltasabol, ugyanakkor Balajti Adamra nem szamithatunk, mivel legutobb kiallitottak. Idegenben a legutobbi ket meccset megnyerte, elobb Putnokon a Kazincbarcika, majd Tatabanyan a Budaors ellen.

A ket meccsen nyolc golt szerzett. A hetedik helyen all a tabellan, a nagyon szoros kozepmezony tagja. (Az otodik Budaors es a tizedik Vac kozott mindossze harom pont a kulonbseg.) A tiszakecskeiek szerdan lezartak egy hosszu, november 11. ota tarto nyeretlensegi sorozatot, 1–0-ra vertek a Monort. Azaz, egyik csapat sem paradezott az elozo forduloban. Nehez meccset varok, mert ugy gondolom, hogy a Siofok sokkal jobb csapat annal, mint azt a helyezese mutatja.

A gyozelem nagyon kellett, es hihetetlenul boldogok voltunk. Ugyanakkor palyavalasztokent a legutobbi ot forduloban tizenharom pontot szerzett. A jelenet 4.40-tol kezdodik a videon, de amugy a teljes osszefoglalot erdemes megtekinteni. Tavasszal mar uj edzo vezenyli a csapatot Pinter Attila szemelyeben.

Ebbol az apropobol kereste meg a Kisalfold a szegedi uzletembert, hogy kerdezzek az elmult esztendorol, a vagyairol, a terveirol, a jovobeni elkepzeleseirol. Waltner Robert nem csak a vereseg miatt bosszankodhat, hiszen Nagy Richard sulyosnak tuno serulest szenvedett. Most nyaron megnagyobb teher harult a jatekosokra, hiszen az elvaras mit sem valtozott, azonban az eredmenyekbol ugy tunik meg is lett a kovetkezmenye.

VASAS FC–DUNA ASZFALT TISZAKECSKEI VSE (Ujpest, 17.00) A Vasas az elmult egy hetben a szebbik arcat mutatta, a Nyiregyhaza elleni vasarnapi, hazai 5–1 utan szerdan dontetlent jatszott Kaposvaron. Talalkoztak, a spori 11-est itelt (a gyori sargat is kapott), amit utobbi golra valtott, igy 3-2-re gyoztek a hazaiak. – Grumic beadasara ketten erkeztunk, en beleptem a vedo ele, s ami biztos, hogy osszeertunk – mondta Bobal Gergely a zaol.hu-nak. – Azt nem tudom, hogy egy masik jatekhelyzetben ugyanezert milyen dontes szuletett volna.

Nagyon rovid ido allt a ket csapat rendelkezesere ezen a csonka talalkozon, amire nehez volt felkeszulni. Lehet, ha a mezonyben tortenik, le sem fujjak, mindenesetre most a jatekvezeto buntetot itelt. Ez nem tortent meg, a jatekosok pedig egy ido utan bevonultak az oltozobe a szurkolok szidalmai kozepette.

Szanyo Karoly, az angyalfoldiek trenere a ket csapat, viharsarki merkozese elott jo es rossz jellegu hirekrol is beszamolt a drukkereknek. Idegenben a legutobbi negy meccsebol csak egyen szerzett pontot, amikor nyert Soroksaron. Gajda Marko eppen egy eve szenvedett terdszalag-szakadast, mara viszont teljes egeszeben felepult serulesebol. Sajat otthonaban mindossze ket meccset veszitett el es csak het golt kapott. Ott, ahol szerdan a Budaors kikapott.

CREDOBUS MOSONMAGYAROVAR–GYIRMOT FC GYOR (Mosonmagyarovar, 14.30) Ujabb megyei rangado a forduloban! A mosonmagyarovariak a legutobbi harom forduloban pont nelkul maradtak, a legutobbi harom hazai merkozesukbol csak egyen szereztek pontot. A Siofok-Kaposvar osszecsapas vasarnap 14.30-kor kezdodik.

Kaposvari Rakoczi FC–Budaors 0–2 (Sajban Mate 17., Fejos 86.) A 23. fordulo zaromeccset a Kaposvar a Budaors ellen vivta. Ime, a Csakvar bejelentese: “- A legkorabban Bobal Gergely sorsa dolt el – tajekoztatta honlapunkat klubunk elnoke, Nagy Sandor. – Hazi golkiralyunknak elo szerzodese volt, melybol a Zalaegerszeg “kivasarolta”, igy semmi akadalya nem volt, hogy mar a felkeszulest is a kek-feherekkel kezdje. Eredmenyek: Budafoki MTE–BFC Siofok 2–1 (Kovacs D. 39., 82.

A B-kozepben helyet foglalok szerettek volna, ha a jatekosok elejuk vonulnak, s bar paran elindultak felejuk, vegul inkabb az oltozo fele vettek az iranyt a jatekosok. A cel tovabbra is a feljutas, ettl jelenleg 4 pont lemaradasban allnak. Az utobbi ket forduloban megtorpant a Kaposvar, a Somogy megyei egyuttes a Monor es a Vasas ellen is csak dontetlent jatszott.

A tabella alapjan egyertelmuen a Kaposvar az eselyesebb, hiszen a Siofok a kieses ellen harcol, a Balaton-partiak a 17. helyet birtokoljak. A Gyirmot ellenben listavezeto, egyike annak a harom csapatnak, amely a mult vasarnap es aztan szerdan is nyerni tudott. A felcsutiak uj vezetoedzoje, Radoki Janos januarban elvitte magaval a PAFC spanyolorszagi edzotaboraba oket, s mindketten meggyoztek a szakvezetot, hogy az NB I-ben a helyuk.

Szerdan fejeztek be a vasarnap felbeszakadt ZTE-Gyor merkozest. Egy nagyon kemeny merkozese szamitok es bizom benne, hogy jatekosaim az elmult hetek gyengebb jateka utan tudjak 1xbet opinion es akarjak javitani az elkovetett hibakat es megtesznek mindent a siker erdekeben. Informacioink szerint az NB III-as szegedi klubbal targyal, tovabbi palyafutasahoz sok sikert kivanunk.” Szerdan egy gollal kaptak ki Vacon. Azt mondta a megyei lapnak, hogy a kerdeseikkel keressek Soos Imre ugyvezetot.

Az eredmenyeket tekintve meglehetosen szeszelyes csapat, de szerdan nyerni tudott, meghozza 2–1-re az elozo hetek sikercsapata, a gyori ETO ellen. Nagy Zoardnak a bokajaval vannak gondjai, o valoszinuleg nem tud palyara lepni vasarnap.” Mar a tavalyi szezonban is az azonnali visszajutas volt a cel a Mezokovesdnel, ezt azonban akkor nem sikerult kiharcolniuk.

A csapatot 80 percen at vegig buzdito drukkerek a hajraban mar inkabb szidalmaztak a futballistakat, a lefujas utan pedig maguk ele rendeltek a jatekosokat, es a mez levetelet koveteltek – irta a hajrazte.hu. 2-2-es dontetlenre vegzett a ZTE FC a Kazincbarcikaval bajnoki merkozesen. Waltner Robert csapata a kisebb godor ellenere orzi a harmadik helyet a tablazaton, de a listavezeto Gyirmot elonye negy, mig a masodik ZTE forja ket pont a Rakoczival szemben.

Az utolso tiz percre azonban az o turelmuk is elfogyott: a szurkolast felvaltva a csapatot szidalmaztak. A Vac a legutobbi negy merkozesen nem veszitett pontot, s ezzel a tizedik helyre ugrott elore. A Dorog kifejezetten jo formaba lendult az elmult napokban, elobb Mosonmagyarovaron, majd otthon, a Budaors ellen nyert.

BUDAORS FC–SOROKSAR SC (Tatabanya, 14.30) A Budaors az otodik, a Soroksar a hatodik helyen all, egyetlen pont a kulonbseg mindossze koztuk. A tabellan a masodik helyen all, ket ponttal a Gyirmot mogott es ugyancsak kettovel a Kaposvar elott. A merkozesre kozel sem latogattak ki annyian, mint egy hete a Dorog ellen, amikor ingyenes volt a belepes, a B-kozepbe megis szepszamu szurkolosereg gyult ossze, akik dicseretes modon szinte vegig hangos szoval, eneklessel buzditottak a fiukat.

Az erre bekovetkezo meg nagyobb felzudulas utan azonban odamentek a futballistak a Nyugati tribun ele, ahol a videonkon is lathato-hallhato modon tobbszor is felzugott a „Vedd le a mezt!”. Vendegkent eddig iden ketszer kaptak ki. Meglepoen gyenge az idegenbeli merlege: szeptember 16. ota mindossze egy meccset nyert meg vendegkent a Merkantil Bank Ligaban.

A Soroksar felvaltva nyer es veszit az elmult hetekben a Merkantil Bank Ligaban, ugyanakkor vendegkent a legutobbi negy meccsebol csak Dorogon nyert. Gyozni szeretnenk, mert az utolso ket forduloban ez nem sikerult. Elobbi siker javitott idegenbeli merlegen, augusztus vege ota eloszor szerzett idegenben harom pontot. A Rakoczi szakmai stabja mar szamithat Adam Martinra, Hegedus Davidra es Biro Dominikre, mindharman letoltottek az eltiltasukat.

Mivel azonban posztjan “megvagyunk”, az o erdekeben, hogy minel tobb jateklehetoseghez jusson, kozos megegyezessel szerzodest bontottunk vele. Az ETO vasarnapi veresegevel az NB II-es tablazaton visszaesett a 13. helyre es ez a bajnoki ev mar elveszett az elvonalbeli visszaterest illetoen. Mindket csapat Magyar Kupa-merkozest jatszik a jovo het kozepen, a Budaors otthon a Honveddal, a Soroksar idegenben a Puskas Akademiaval.

O maga nem nyilatkozik, mert ennek nem jott el az ideje. A talalkozo 94. perceben Grumics adott be balrol, Bobal es Volgyi nyargaltak a kapu fele, elobbi golt kivant szerezni, utobbi meg elerni, hogy ez semmikeppen se kovetkezzen be. Varoshazi sajtotajekoztato kereteben Borkai Zsolt (balra a nyitokepen), Gyor polgarmestere aznap mutatta be Manyi Jozsefet (jobbra a nyitokepen) mint az akkor 113 eves patinas klub uj tulajdonosat.

ZALAEGERSZEGI TE FC–VAC FC (Zalaegerszeg, 18.00) A ZTE a legutobbi negy hazai bajnoki merkozesen szazszazalekos teljesitmenyt nyujtott. Az ETO FC eleteben jelentos nap volt 2017. december 6. A drukkerek egy resze ezt kovetoen a klubhaz ele vonult, ahol ismet nem fogtak vissza magukat. A piros-kekeknek vannak fontos visszateroik, ugyanakkor a bajnoksag gollovolistajanak a vezetoje nem lephet palyara a hetvegen. „A Bekescsaba egy eros, massziv csapat, hazai palyan kulonosen veszelyes.

Azota eltelt egy esztendo. A meccs kronikajahoz hozzatartozik, hogy a Kaposvar a masodik felidoben buntetohoz jutott, de Adam Martin nem tudta golra valtani a tizenegyest az 58. percben. Waltner Robert dolgat neheziti, hogy Zsiga Ervin a Vasas elleni meccsen olyan sulyosan megserult, hogy ebben a szezonban mar nem jatszhat. A kaposvariak vasarnap delutan a Siofok elleni megyei rangadon terhetnek vissza a gyoztes utra.

Kolcsonszerzodesuket igy felbontottuk, igy akar mar a het vegi tavaszi nyitanyon palyara lephetnek az elvonalban. KAZINCBARCIKA BSC–BUDAFOKI MTE (Putnok, 14.30) A Kazincbarcika nincs rossz formaban, pedig ket gyozelem utan szerdan kikapott – legyozoje a listavezeto Gyirmot volt az Alcufer Stadionban, A Varady Bela Sportkozpontban iden harom bajnokit jatszott ketszer nyert, de kozben 5–0-ra kikapott a Vactol.

Manyi Jozsefrol koztudott, hogy keruli a nyilvanossagot – meg soha sehol nem nyilatkozott az ETO-val kapcsolatban –, de biztunk benne, hogy ezuttal kotelnek all. A lefujas utan pedig a futtyszo mellett ujabb rigmusok hangzottak fel a ZTE Arenaban. A Bekescsaba a negyedik helyen all, pedig a legutobbi ot forduloban csak egyszer tudott gyozni.

A tabella a linkre kattintva erheto el. Ennek ellenere az ilyen merkozeseken gyakran borulhat a papirforma, es ezzel tisztaban van Hadaro Valentin is. “Nekunk, somogyiaknak ez a merkozes olyan, mint egy Ujpest–Fradi. A Vasas a Gyor ellen kapott ki Ujpesten 4-0-ra, a Bekescsaba meg 2-2-t jatszott Obudan az utolso Monor ellen.

A tabellan a tizenkilencedik helyen allnak. Nem sokkal kesobb Vegh Gabor tulajdonos ment ki hozzajuk, es hosszasan beszelt a jelen levokkel, akik a klub helyzetet es a csapat teljesitmenyet es hozzaallasat kertek szamon. A delutani meccsekrol itt olvashatnak, mig a Bekescsaba-ZTE osszefoglalajot itt talaljak.

A budaorsieknel Sajban Mate szerezte meg a vezetest, majd a hajraban egy sakk-matt helyzet vegen Fejos tette fel az i-re a pontot. Fontos lenne megszereznunk a harom pontot, hogy tudjuk tartani a lepest az elottunk allo ket csapattal” – nyilatkozta a Kaposvar futballistaja. A budaorsiek az elmult hetekben hullamvolgybe kerultek a bajnoksagban, szerdan, a Dorog ellen mar sorozatban a harmadik bajnoki vereseguket szenvedtek el.

WKW ETO FC GYOR–BEKESCSABA 1912 ELORE (Gyor, 17.00) Az ETO az elmult hetekben nagyszeruen szerepelt, ezert is volt meglepo, hogy szerdan kikapott 2–1-re a Budafoktol.

Berichten zijn gesloten

'